Jak wybrać pierwsze ubranka dla maluszka?

Wybór pierwszych ubranek dla noworodka odbywa się najczęściej jeszcze na długo przed porodem. Szczęśliwa i podekscytowana mama z rozkoszą dobiera pieluszki, body dla noworodka, kaftaniki, kurteczki, a nawet spodenki i koszulki. Pamiętajmy jednak, że to warto zachować umiar, bo pierwszych rzeczy dziecko potrzebuje naprawdę niewiele.

Body dla noworodka to najważniejszy element poporodowego outfitu

Na początku swojego życia maluch potrzebuje przede wszystkim śpioszków i wygodnego body dla noworodka. To zwykle zupełnie wystarcza, jeśli nasz maluch urodził się wiosną czy latem. wszystko dlatego, że w pierwszym miesiącu życia jego mobilność jest bardzo niewielka i warto koncentrować się wyłącznie na tym, by dobierane dla niego ubranka były wygodne. Stąd też znacznie lepiej dbać wyłącznie o wygodę niż zastanawiać się od początku, jakiego koloru ubranie jest najlepsze, by nasi sąsiedzi od razu znali płeć dziecka. To naprawdę nieistotne i nie warto marnować na to czasu.

Jakiego rodzaju ubrania kupować?

Najlepiej zawsze sprawdza się czysta i średnio-gęsto pleciona bawełna. Jest miękka, wygodna w dotyku i bardzo łagodnie działa na skórę dziecka, bawełna nie uczula, nie drapie i najlepiej nada się zarówno na body dla noworodka jak i śpiochy z bawełny. Jeśli chodzi o inne elementy garderoby, warto koncentrować się na materiałach bez ozdobnych obszyć, bez zbędnych zdobień. To maluszkowi naprawdę niepotrzebne. Im mniej udziwnień tym lepiej, na ozdoby będziemy mieli jeszcze kilkanaście kolejnych lat. Inne elementy tekstylne, jakie kupujemy dla naszych noworodków, powinny być maksymalnie naturalne i proste.